Celý minulý víkend jsme se s dětmi snažili strávit v přírodě. A důvodem byly kaštany, kterých se v tomto ročním období válí pod nohama celé hromady.

Právě kaštany se staly hlavním cílem jedné z našich procházek na čerstvém vzduchu, kdy jsme se vydali do nejbližšího parku a s sebou vzali co největší košík na kaštany.

Na podzim už ubývá slunečných dnů, které se dají strávit na čerstvém vzduch a v přírodě, nastává tedy čas popřemýšlet, čím zabavit děti za dlouhých dnů a večerů. Tehdy přichází čas tvůrčí činnosti!

A vůbec není nutné do zábavy investovat mnoho peněz, kupovat cokoliv speciálního, vždyť všechno, co k tvorbě potřebujeme, leží pod stromy. Při procházkách, nebo cestou z práce, si můžeme kaštanů nasbírat přesně tolik, kolik potřebujeme.

Nejdůležitější ale je, že společná zábava s dětmi přinese tobě i jim spoustu radosti a příjemně strávených okamžiků.

Díla, která děti vytvářejí společně s rodiči, jim mohou pomoci se později realizovat i na různých školních uměleckých akcích. Například můj syn tuto středu se svým výtvorem vyhrál podzimní školní výstavu.

Podzimní tvorba z kaštanů

Kaštany jsou naprosto dokonalý materiál pro tvorbu! Vlastnoručně vyrobená dílka z kaštanů se stanou dokonalým doplňkem interiéru, nebo unikátním a kreativním dárkem.

Dnes jsme pro Vás připravili 23 skvělých nápadů na doplňky z kaštanů. Ideální pro tvoření s dětmi!

Zajímavý nápad na dekorace inspirované Halloweenem.

Z kaštanů můžeš také vyrábět postavičky a zvířátka. Využiješ při tom nejenom kaštany, ale i jejich píchavou slupku.

Z kaštanů se také dají vyrobit topiary – skvělé dekorativní keříky z přírodních materiálů. Zvlášť vhodné pro milovníky eko stylu v interiéru.

S pomocí doplňků z kaštanů si můžeš vytvořit vlastní pohádkový svět, plný těch nejrůznějších hrdinů a dobrodružství. Není-li toto začátek zábavné a dětskou fantazii rozvíjející hry, pak co tedy?

článek pokračuje na další stránce….