Anna Kirjanová je slavná ruská psycholožka a filozofka, spisovatelka, autorka a hlavní moderátorka psychologických programů na televizních kanálech a rozhlasových stanicích v Jekatěrinburgu.

Anna Kirjanová již 26 let provádí individuální terapii s využitím jak akademických znalostí, tak rozsáhlých psychologických zkušeností.

V posledních letech se stala známou bloggerkou na sociálních sítích. Nedávno zveřejnila na svém Facebooku informace, které bychom s vámi rádi sdíleli.

Co píše psycholožka Kirjanová:

Neláska — je když nemůžete zasahovat. Mluvit, smát se anebo se objímat.

Nemůžete mluvit o svých zkušenostech − to je nesmysl, nikoliv zkušenost. Nemůžete se na nic zeptat, musíte pochopit, že nyní je to obtížná situace. A obecně, proč to potřebujete?

Nemůžete počítat s pomocí, dospělí by si měli poradit sami. I když je jim jen pět roků. To už je solidní věk.

A je-li vám třicet pět, to už je docela stáří. A darmo něco přikazovat v tak vysokém věku.

Neláska — když vám ani moc nenadávají, ale ani vás nechválí. Nevšímají si vás.

Když vám nevyhovuje jíst s milovanou osobou, mohl by říci, že jíte hodně. Nebo když někdo sní jídlo, které jste mu připravili, a nic neřekne. Anebo neocení úsilí, když něco uděláte anebo dáte květiny do vázy.

Neláska  když nic nejde. Když se rozčiluješ, rušíš, někam lezeš, děláš blbosti, nic nedomýšlíš, sedni si tiše do rohu a počkej, až tě vezmou na procházku. A nekňourej, nefňukej, nekřič, tiše seď a čekej.

Když vás nikdo nebrání a říká: sám jste vinen! — to je neláska.

Když vám nic nevěnují — to je neláska.

Když je jim líto věnovat vám peníze — to je neláska.

To není nenávist. Někdy je to ale ještě horší, protože vás za něco nenávidí, například jsou závistiví. Ale můžete odejít nebo se bránit.

článek pokračuje na další stránce…