Moje babička používala peroxid vodíku k dezinfekci ran předtím, než je ovázala a já jsem předpokládala, že je to jediné využití této látky.

Velmi mě překvapilo, že možností využití peroxidu vodíku tak zdaleka nekončí a od té doby ho mám doma stále po ruce. Přesvědčte se i vy, že jde o hotový poklad i pro vaši domácnost!

1) Vyčistí skvrny od potu

Žluté skvrny v podpaží a kolem krku se někdy neodstraní ani opakovaným praním a obzvláště na bílém oblečení jsou velkým problémem. Jednoduchý způsob, jak se s nimi poprat, je smíchat 1/4 šálku peroxidu vodíku s 1/4 šálku jedlé sody.

Vznikne nám konzistence pasty, kterou naneseme na skvrny před praním a následně vypereme jako obvykle. Když oblečení vyschne, uvidíte, že vaše oblíbené bílé kousky bude opět jako nové.

2) Rozzáří podlahy ve vašem bytě

Podlahy především v kuchyni dostávají pořádně zabrat. Ať je jakkoliv důkladně leštíme, po chvíli jsou matné a působí zanedbaně. I s tím vám pomůže peroxid vodíku. Peroxid vodíku Vám plně nahradí prostředek na mytí podlah, stačí ho jen přidat do teplé vody. Podlahy se budou krásně lesknout mnohem déle, než při klasickém mytí.

3) Pomůže rostlinám rychleji růst

Přidejte do vody, kterou zavlažujete rostliny několik kapek 3% peroxidu vodíku. Látky v něm obsažené dokáží stimulovat růst rostlin.

článek pokračuje na další stránce…