V období menstruace je ženské tělo vystaveno mnohem větší zranitelnosti, než je to během běžných dnů.

Mnoho mladých žen nepřipisuje přílišnou pozornost začátku jejich cyklu a provádí všechno tak, jak obvykle.

Gynekologové však trvají na tom, aby si ženy během „svých dní“ dopřály více pokojnějších chvil a aktivit.

Omyl č. 1 – Sport 

Některé ženy nezajímá to, že mají menstruaci a jednoduše jdou běhat nebo navštíví posilovnu, protože nechtějí vynechat ani jediný trénink. Gynekologové doporučují první den menstruace neprovádět zbytečně nadměrnou zátěž.

Faktem je, že cvičení během období menstruace, více než jindy, vede k prokrvení pohlavních orgánů, což může způsobit silné krvácení.

Samozřejmě, sport nemusíte hned vyloučit, ale klidně vám bude stačit něco méně namáhavějšího – pilates, jóga (bez náročných poloh) nebo obyčejná procházka.

Omyl č. 2 – Postelový režim

Mnoho žen první dny menstruace proleží v posteli kvůli nesnesitelným bolestem a křečím v podbřišku. Není to však nejšťastnější řešení, protože při úplném odpočinku krev stagnuje a menstruace je o to víc bolestivější.

Pokud se nejedná o závažné případy, kdy se nemůžete postavit z postele (při tomto problému určitě navštivte svého gynekologa), menší fyzická aktivita určitě neuškodí.

Omyl č. 3 – koupání ve vaně

Je lepší, pokud si během menstruace odepřete koupání ve vaně. Důvodem je děloha, která je náchylnější na možné negativní účinky bakterií, což by mohlo způsobit nepříjemné komplikace v budoucnosti.

Také je nutné, aby se zabránilo přehřátí organismu. Ve vaně se vaše cévy rozšiřují a krevní oběh pracuje natolik rychle, že může dojít k příliš silnému krvácení.

článek pokračuje na druhé stránce….