Bod Jung Čchuan: Odborníci říkají, že krátká denní masáž tohoto bodu zpomaluje stáří a může odvrátit nemoci na mnoho let

Tradiční čínská medicína po staletí shromažďovala znalosti o lidském těle a tyto zkušenosti byly testovány generacemi.

Čínské učení říká, že po celém těle jsou umístěny biologicky aktivní body, které jsou zodpovědné za činnost různých systémů našeho těla. Těmito body prochází energie, je to jako oběhový systém, jen je nepostřehnutelná.

Dnes si povíme o jednom z těchto bodů, a to o Jung Čchuan — bodu zdraví a dlouhověkosti. Dnes vás zasvětíme do tajemství tradiční čínské medicíny.

Aktivní body

Číňané srovnávají nohy člověka s kořeny stromu. Strom nemůže být zdravý bez spolehlivých kořenů a naše tělo trpí nemocí nebo stagnací energie v nohách. Čínští léčitelé říkají, že nohy dýchají, a tak zajišťují naše zdraví. To se týká výměny energie mezi tělem a zemí.

Tuto výměnu zajišťuje právě bod Jung Čchuan, o němž budeme hovořit. Jung Čchuan neboli „bouřlivý zdroj, pramen“, je bod zdraví umístěný uprostřed chodidla. Tento bod je zdrojem energie čchi v našem těle, je to originální brána, kterou vyčerpaná energie odchází a nová přichází.

Bod Jung Čchuan je zodpovědný za funkci ledvin, ale není to jeho jediná funkce. Jeho hlavním účelem je však uvolňování opotřebované energie. S jeho pomocí je možné eliminovat blokování toku energie v těle, která vede k vážným onemocněním. Odborníci říkají, že krátká denní masáž tohoto bodu může zpomalit stáří a odvrátit nemoci na mnoho let.

Bod Jung Čchuan se nachází mezi velkou a malou klenbou nohy. Když skrčíte prsty, ucítíte tam malou prohlubeň. Jedním trikem můžete zkontrolovat, zda jsou vaše ledviny zdravé a zda energie ve vašem těle cirkuluje správně.

Takže, najděte bod Jung Čchuan a namasírujte ho prsty. Je třeba bříšky palců vyvinout trochu větší tlak.

článek pokračuje na další stránce…