„Pokud doktor prohlásí, že odstranil 42 metastáz, řekl bych, že tam byla nutně i 43., která tam ještě zůstala.“ Tento názor zastává Levčenko, který prováděl takové operace po celý svůj život.

Proto při operaci Iriny použil Jevgenij metodu izolované hemoperfuze, kterou sám vyvinul. Plíce, kterou doktor operoval, byla po nějaký čas „vyřazena“ z krevního oběhu těla.

V postiženém orgánu byl s pomocí perfuziologa nastaven zvláštní proces krevního oběhu, do něhož byla přidávána velká dávka chemických přípravků. Po nějakou dobu se plíce „promývala“ vysoce koncentrovanými léky a poté ji opět „vrátili“ zpět do krevního oběhu.

Později byl podobný postup proveden i s druhou plící. Od operace uplynulo téměř devět let a za ta léta nebyl u pacientky zaznamenán jediný relaps.

Když Jevgenij dostal ocenění, dělali si v tisku legraci: podle výsledků práce zázračného chirurga nedostal první cenu on, ale Irina. V něčem měli novináři pravdu: je těžké si představit cenu, která je cennější než život!

Ale příběh Iriny je jen jeden z mnoha úspěchů Jevgenije. Takže například právě Levčenko vedl první tracheální autotransplantaci na světě a transplantovaný orgán vypěstovali odborníci z vlastních kmenových buněk pacienta.

Onkolog stále nepřestává bojovat proti smrti, jeho věčnému soupeři, i nadále se snaží vyrvat své pacienty z její náruče.

Velkou část života věnuje doktor své práci a rodině. Mimochodem, rodina doktora Levčenka, to je skutečná dynastie lékařů.

Manželka Jevgenije je chemoterapeutka, nejstarší syn následoval svého otce a stal se plicním chirurgem, nejmladší pracuje v onkologické léčebně. Pokud se chcete dozvědět více o legendárním doktorovi, prohlédněte si níže uvedené video.

S takovými doktory pocítí i ten nejbeznadějnější pacient záblesk naděje. Ve skutečnosti, pokud se lidstvu podaří porazit rakovinu, bude to jen díky takovým odborníkům, jako je Levčenko. A objevy, které nedávno udělali australští vědci, budou jen ku prospěchu!