Lidé znají a užívají si jedinečné chuti tohoto úžasného ovoce již po celá staletí. Toto exotické ovoce ve tvaru hrušky je také známé jako Carica papaya (také známá jako papája nebo pawpaw) a pochází z Mexika.

Je to silný přírodní prostředek proti rakovině, zažívacím potížím, poraněním, hypertenzi a srdečním onemocněním, protože je bohatý na živiny, jako jsou karoteny, vitamín C, flavonoidy, folát, kyselina pantothenová, vitamíny B, minerály, měď a draslík.

Vnitřek z papáji je oranžový, s růžovými nebo žlutými odstíny, zatímco semena jsou černá a kulatá, se silnou hořkou chutí. Bohužel, většina lidí si neuvědomuje výhody semen papáji a vyhazuje je.

Proto si přečtěte další informace o těchto semínkách a jejich vlastnostech:

Antibakteriální a antivirové vlastnosti

Lžíce semínek papáji chrání proti virovým infekcím, zárodkům jako Staph, Salmonella, dengue a E. coli.

Antioxidační vlastnosti

Čerstvá semena papáji jsou plná antioxidantů, flavonoidních sloučenin a sloučenin fenolových kyselin, které zabraňují poškození volnými radikály a inhibují abnormální nádorové buňky a nádory.

Izothiokyanáty, které nacházející v těchto semenech mohou potenciálně léčit leukémii, rakovinu tlustého střeva, prsu, plic a rakovinu prostaty.

Léčí zánět

Silné protizánětlivé vlastnosti semínek papáji uklidňují astma, dnu a bolesti k artritidě, kvůli přítomnosti enzymů jako je papain a chymopapain. Semínka zklidňují otoky, zarudnutí, bolest a zabraňují onemocnění kloubů.

Regulují krevní tlak

Carpaine, sloučenina v semínkách papáji, snižuje systolický a diastolický vysoký krevní tlak.

Chrání ledviny

Šťáva ze semínek papáji zlepšuje funkci ledvin a zabraňuje jejich selhání.

Odstraňuje parazity a červy

Proteolytické enzymy v semínkách papáji ničí střevní parazity, rozkládají nezdravé bílkovinové odpady v potravinách a zabíjejí parazity a jejich vejce.

Zlepšují zrak

Tato zdravá semínka ošetřují oční poruchy, protože regenerují buňky a poskytují vysoké množství živin potřebných pro zdravé vidění. Jsou přírodním prostředkem pro jakékoli oční onemocnění, jako je šedý zákal.

článek pokračuje na další stránce…