Akupresura patří mezi nejpoužívanější metody v alternativní medicíně.

Jde o aplikaci tlaku pomocí prstů rukou na určité body, což pak stimuluje léčivé procesy v jiných částech těla, které jsou s uvedenými body spojené.

Dnes vám prozradíme jednu techniku, která pomáhá zmírnit problémy s nadýmáním, plynatostí a špatným trávením.

1) Body na hrudníku a břiše

Kde je najdete: Jde o body umístěny na a vedle pomyslné osy procházející středem těla. První dva body se nacházejí pod místem, kde končí klíční kosti. Další bod je přibližně 2 až 3 cm nad pupkem (centrum energie) a poslední zhruba 2 cm pod pupkem.

Jak pomáhají: pro uvolnění nadýmání aplikujte mírný tlak na bod nad pupkem, tedy v oblasti, kde se nachází žaludek. Dosáhnete snížení kontrakcí břišních svalů, uvolnění zácpy, zmírnění žaludečních bolestí, ale i pocitů frustrace, bolestí zad v křížové oblasti, snížení stresu a pálení žáhy.

Na posílení účinku mačkejte střídavě i ostatní 3 body. Provádějte to pravidelně.

2) Body ve spodní části zad

Kde je najdete: Těmto bodům se občas říká také „moře vitality“. Nacházejí se na obou stranách spodní části zad přibližně v oblasti ledvin.

Jak pomáhají: Stiskem těchto bodů se vám uleví při špatném trávení a bolestech břicha a žaludku. Pokud máte slabý hřbet, tyto body raději nestimulujte, jinak si můžete zhoršit bolesti křížů.

článek pokračuje na další stránce…