Správná kombinace potravin je vhodná nejen pro zajištění například zdravé pokožky, ale i na zlepšování zdraví reprodukčních orgánů a hormonální rovnováhy.

Jídla bohatá na nutriční látky jsou vysoce přínosná a dokáží zlepšit náladu, metabolismus, trávicí trakt a dokonce i libido. Aby vaše tělo správně fungovalo, potřebuje adekvátní množství živin.

To platí zejména pro následující skupiny lidí:

  • mladé ženy, které si potřebují udržet pod kontrolou hormony během menstruace
  • lidé ve středním věku, kteří nejsou příliš fyzicky aktivní a chtějí získat přísun energie během dne
  • ženy před menopauzou, které potřebují vybilancovat své hormony
  • ženy po menopauze, které chtějí předcházet onemocněním, jako například osteoporóza

Pokud nebudete ve stravě přijímat ty správné živiny, vaše tělo nebude schopno produkovat dostatečné množství hormonů.

Zde je 5 nejlepších potravin, které vám to pomohou zajistit:

1) Jogurt

Tento fermentovaný mléčný výrobek obsahuje dostatek vápníku a hořčíku, které jsou potřebné pro zdraví kostí. Kromě toho obsahuje probiotika, které zvyšují populaci prospěšné střevní mikroflóry. A nakonec, je v něm i poměrně velké množství vitamínu D, který je nezbytný nejen pro zdravé kosti, ale i pro hormonální rovnováhu. Přímo totiž ovlivňuje desítky důležitých biochemických reakcí v těle. Nejlepší je čistý bílý a nepřislazovaný jogurt.

2) Avokádo

Avokádo je bohaté na vlákninu, vitaminy skupiny B, vitamin E, hořčík, draslík a kyselinu listovou. Obsahuje také extra zdravé tuky, které z avokáda dělají zřejmě nejhodnotnější ovoce na planetě. Ne nadarmo se říká, že by ženy měly konzumovat alespoň jedno avokádo denně.

článek pokračuje na druhé stránce…