facebook

Společně se ale rozhodli, že nevznesou proti paní Johnsonové obvinění. Nechali ji jít domů. Když ji však policista navštívil v jejím domě, paní Johnsonová si myslela, že ji přišel zatknout. Tak se hořce rozplakala.

Joe Songer | jsonger@al.com

Policista však prostě uvěřil, že její příběh není lež, a přijel se podívat na její dům. Když uviděl chudobu rodiny, pochopil, že paní Johnsonová na tom není dobře a její situace je opravdu zoufalá.

Policista jí koupil krabici s vejci, a když se ho paní Johnsonová zeptala, jak by mu to mohla oplatit, jednoduše ji požádal, aby znovu nekradla v obchodě. Krátce před odchodem ji objal a tento okamžik zachytil na mobilním telefonu Robert Tripp, který ho poslal na Facebook s hashtagem „feelgoodstoryoftheday“.

Joe Songer | jsonger@al.com

Další den se William s několik svými kolegy objevil v domě ženy s dvěma dodávkami potravin pro ni a její rodinu. „Když jsem naposledy viděla tolik jídla, bylo mi 12 let a žila jsem s babičkou,“ řekla paní Johnsonová. „Celý den jsem plakala.“

Joe Songer | jsonger@al.com

Následně se policisté rozhodli vytvořit fond v Prvním národním federálním úvěrovém svazu, aby mohla paní Johnsonová přijímat dary, které tam začaly proudit po uvedení příběhu na síti.

Policejní náčelník Williams řekl, že mu volali z celých Spojených států a z celého světa s poděkováním a s touhou poslat paní Johnsonové peníze, jídlo a oblečení.

Joe Songer | jsonger@al.com

„Tato žena nebude hladovět,“ řekl šéf. 

A co si o tomto příběhu myslíte vy?