Dnes utrácíme nemalé peníze na různé druhy vitamínů, hledáme způsoby, jak si zlepšit imunitu a funkci celého těla. Proč si, ale nevšímáme toho, co nám nabízí naše matka příroda?

Med je úžasný včelařský produkt, který slouží k prevenci a léčbě různých onemocnění. Kromě toho, pokud máte cukrovku nebo chuť na sladké, můžete jej použít jako sladidlo nejen do zdravých dezertů.

Dnes Vám prozradíme 8 věcí, které se stanou vašemu tělu při každodenní konzumaci medu. Nejlepší bude, když si med zakoupíte od důvěryhodného včelaře, abyste si byli jisti jeho pravosti

1) Čistá pleť

Med se považuje za silný antioxidant, který odstraňuje z těla toxické látky způsobující ucpávání pórů, akné a předčasné stárnutí kůže. Kromě konzumace lze med použít také na výrobu pleťové masky, po které bude vaše tvář sametově jemná.

2) Hubnutí

Jak známo, když chce člověk zhubnout přebytečné kilogramy, měl by omezit konzumaci sladkostí. Med je však nejen že povolený, ale i doporučený produkt během diet či na udržování si zdravé postavy. Zlepšuje metabolismus a tím pádem dochází k rychlejší úpravě vaší hmotnosti.

3) Normalizace cholesterolu

Je zajímavé, že samotný med neobsahuje cholesterol. Obsahuje však ty mikroelementy, které přispívají k jeho snížení. Jak již bylo zmíněno výše, denní příjem medu příznivě ovlivňuje úroveň antioxidantů v těle, které účinně bojují s vysokým cholesterolem.

4) Zdravé cévy

Každodenní užívání medu zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním, které se s věkem objevují téměř u všech lidí. Lékařský výzkum ukázal, že antioxidanty, které tvoří med zabraňují zužování tepen a tvorbě krevních sraženin.

článek pokračuje na druhé stránce…