Arašídy nebo vlašské ořechy

Rozdrťte několik slaných arašídů, nebo vlašských ořechů a přidejte je do strouhanky, kterou obalíte řízky. Toto vylepšení dodá vepřovým řízkům úžasnou chuť. Navíc nemusíte solit ani jinak ochucovat, řízky budou mít výbornou chuť!

Sušený kopr

My, jako velcí milovníci kopru máme rádi vůni této aromatické bylinky z našich zahrad i v řízkách. Přidejte do strouhanky sušený a rozdrcený kopr, petrželku, nebo jiné vaše oblíbené bylinky. Budete mít krásné voňavé a nevídaně chutné řízky.

Drcené sušenky

Grahamové nebo máslové slané sušenky rozdrtíme nadrobno a přimícháme ke strouhance. Toto vylepšení dodá chuť vepřovým a drůbežím řízkům, ale rovněž smaženému filé. Stejně tak můžete do strouhanky přidat hrst drcených chipsů, chipsy s příchutí dodají výbornou kořeněnou chuť.

Kukuřičné lupínky

Můžete je přidat do strouhanky nebo jimi strouhanku zcela nahradit. Výsledek bude mnohem křupavější a dodá fantastickou chuť zejména drůbežím stehýnkům nebo prsům.

Sušený česnek

1-2 lžičky česneku strouhanku na řízky nejen skvěle ochutí, ale zároveň přidají fantastickou česnekovou vůni. Neváhejte přidat i nadrobno nasekanou petrželku.

Nadrobno nastrouhaný sýr

Nejlepší je parmezán. V italské kuchyni je neodmyslitelnou přísadou telecích řízků, výborně se však hodí i do vepřových či drůbežích řízků. Smíchejte strouhanku s parmazánem v poměru 2: 1.

Strouhaný kokos

Obyčejná kokosová moučka dokáže úžasně zjemnit drůbeží maso. Použijte ji při přípravě kuřecích nebo krůtích řízků, přimíchejte do strouhanky strouhaný kokos a sami uvidíte, jaký skvělý bude výsledek.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/