Pečená cibule je lepší než léky, které lékaři často předepisují bez omezení.

Manželka našeho rodinného lékaře vždy pohostí návštěvu touto užitečnou pochoutkou. Teď i já zapékám cibuli pro všechny své příbuzné a přátele!

Pravděpodobně víte o obrovských zdravotních výhodách syrové zeleniny a čerstvých bylin. Existuje však jeden výrobek, který je v pečené formě mnohem užitečnější než syrový – a není to brambor.

Nebudeme vás trápit hádankami, ale řekneme vám hned, že je to cibule. I v syrové podobě je velmi cenná pro organismus, i když se jí mnozí vyhýbají kvůli nepříliš příjemné pachuti v ústech.

I když většina lidí ví o prospěšnosti cibule, přesto se mnoho lidí mylně domnívá, že její prospěšné vlastnosti se pečením ztrácí. To není pravda, protože pouze esenciální oleje se vypařují a po vyndání z trouby se naopak všechny její léčivé vlastnosti zlepší.

Jak správně upéct cibuli v troubě

Velkou výhodou pečené cibule oproti syrové cibuli je to, že má velmi zajímavou pikantní chuť a nezanechává nepříjemný zápach. Proto ji mohou bezpečně jíst i ti, kteří jdou pak na schůzku nebo jinou společenskou akci. Chcete-li získat maximální užitek z takového neobvyklého pokrmu, musíte jej řádně připravit.

Neoloupanou cibuli pečeme při teplotě 100–150 stupňů po dobu 15–30 minut. Nejúčinnější pro zdraví je sníst polovinu středně velké cibule ráno na prázdný žaludek a druhou půlku 2–3 hodiny před spaním. Můžete ji také použít jako přílohu pro ryby nebo maso. Ukázalo se, že je to velmi chutný doplněk.

A nyní se dostáváme k užitečným vlastnostem tohoto nádherného pokrmu.

článek pokračuje na další stránce…