Zdraví pokožky je stejně důležité jako stav celého našeho těla. Zdravá pokožka o sobě dává vědět svým svěžím a barevně pěkným vzhledem.

Pokožka má důležitou roli v tom, že brání průniku škodlivých látek a organismů do těla. Proto bychom se měli snažit ji udržovat adekvátně hydratovanou a v dobré kondici.

Uvedené ochranné funkce kůže se mohou narušit z několika důvodů. Nemusí jít jen o přímé poškození, jakými jsou například řezné či bodné rány.

Propustnost kůže vůči patogenním objektům ovlivňují i ​​takové věci, jako jsou těhotenství, nadměrné se vystavování slunečnímu záření, nesprávná péče, vystavování se chemickým čisticím prostředkům a podobně.

Na trhu najdeme velké množství kosmetických přípravků, které slibují úžasné výsledky s řešením téměř jakéhokoli kožního problému. Bohužel realita bývá jiná.

Hlavní problémy s kosmetikou z obchodu

Běžná kosmetika má však dva problémy. Buď je plná škodlivých chemikálií, které pokožce více ublíží než jí pomohou, nebo jde skutečně o přírodní produkty, ale ty jsou extrémně drahé.

Navíc, pokud je kosmetika skutečně přírodní, bude mít krátkou dobu spotřeby, obvykle ne více než 3 měsíce. Pro delší dobu expirace by do ní výrobci museli přidat silné konzervační látky, ale to by se už nejednalo o přírodní kosmetiku.

Jaké je tedy řešení?

Nejlepší řešení bývají obvykle ty nejjednodušší: Připravte si v menším množství domácí přírodní kosmetiku, kterou hned i spotřebujete a nebudete ji muset dlouho skladovat.

článek pokračuje na druhé stránce