Recept na domácí pleťový krém proti vráskám a skvrnám na pokožce

Dnes vám proto prozradíme recept, jak si vyrobíte domácí pleťový krém na vrásky a skvrny na pokožce.

Navíc, tento recept se skládá z poměrně levných a snadno dostupných ingrediencí, takže vás to nebude stát mnoho času ani peněz.

Co budeme potřebovat:

  • 1 díl čerstvé dužiny (gelu) z rostlinky Aloe vera
  • 1 díl kokosového oleje
  • pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje (levandulový, šípkový, vanilkový a podobně)

Poznámka: Éterický olej je volitelný. Přidejte jej pouze pokud chcete, aby váš domácí pleťový krém navíc i pěkně voněl. Na účinky to nebude mít žádný vliv.

Množství si připravte dle potřeby: 1-2 čajové lžičky, pokud jej chcete použít pouze jednorázově na obličej nebo několik polévkových lžic, pokud si jím budete chtít natřít celé tělo, případně si ho připravit do zásoby.

Postup přípravy:

1) Vložte aloe vera a kokosový olej (případně i éterický olej) do misky a míchejte několik minut. Pro usnadnění můžete použít i mixér.

2) Míchejte, dokud nezískáte jemnou homogenní směs.

3) Přemístěte směs do skleněné uzavíratelné nádoby (pokud ji nechcete hned spotřebovat) a uskladněte ji na chladném a tmavém místě.

Připravenou směs je nejlépe spotřebovat hned. Pokud ne, tak v lednici by měla vydržet i pár dní.

Aplikace a účinky

Váš domácí pleťový krém aplikujte na pokožku obličeje, případně jinde na těle, kde máte vrásky nebo pigmentové skvrny. Nejlepší doba pro aplikaci je po sprchování na čistou pokožku.

Směs natírejte jemnými krouživými pohyby, nechte ji působit alespoň 15 minut a poté se opláchněte studenou nebo vlažnou vodou.

Účinnost této směsi spočívá ve vzájemné kombinaci jejích složek. Ty jsou také samy o sobě pro pokožku extrémně prospěšné, ale pokud se zkombinují, tak vznikne vskutku efektivní a léčivý pleťový krém.

Kromě vrásek a skvrn jej můžete použít na popáleniny od nadměrného slunění, podráždění pokožky, svědění, štípanců od hmyzu nebo na alergické reakce kůže.

Rovněž zlepšuje stav natažené pokožky, akné, vyrážek a navíc výborně pokožku hydratuje.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/?ref=ts&fref=ts&sw_fnr_id=2012919456&fnr_t=0