Po tom, až zjistíte, co všechno dokáží kuřecí játra si je připravíte i vy! Bude vám stačit 20 minut a chutné jídlo se objeví na stole.

Ukázalo se, že nejlepší způsob, jak si zvýšit hladinu hemoglobinu v krvi je jíst kuřecí játra, protože obsahuje mnoho železa.

Jeden z důvodů, proč lidé s nadváhou nedokážou zhubnout, je i nedostatek železa v krvi.

Kromě toho, játra se řadí mezi nízkokalorické potraviny a 100 g jater představuje pouze 137 kalorií. Proto pokud jste na dietě, můžete je brát i jako pamlsek.

Na co jsou užitečná kuřecí játra?

Přestože jsem tento pokrm nepřipravovala často, můj kocour kuřecí játra zbožňoval a nemohl se jich nabažit. Měl lesklé vousy a srst v perfektním stavu. Byl ve skvělé kondici, plný energie a každý se mě ptal jaké žrádlo mu dávám.

Mezi další hodnotné vlastnosti kuřecích jater patří například jejich snadná stravitelnost a rychlé posílení organismu prospěšnými látkami. Není divu, že se doporučuje i pacientům po operaci, kdy ztratili mnoho krve.

Játra obsahují vitaminy A, C, B6, B12 a kyselinu listovou. Kromě toho v sobě mají stopové prvky jako měď, zinek, vápník, mangan, železo a chrom. Bez nich by tělo nemohlo fungovat tak, jak by mělo!

Játra jsou velmi užitečná na posílení kardiovaskulárního systému. Heparin obsažený v játrech normalizuje srážlivost krve a je dobrou prevencí proti infarktu myokardu. Lysin je látka, která zabraňuje vzniku aterosklerózy. Při nedávné studii výzkumníci naznačují, že by játra mohla mít i protirakovinné účinky.

Zde je návod, jak si rychle a chutně připravíte kuřecí játra. Při výběru jater upřednostněte hladší, pružnější a lesklejší. Nikdy nekupujte játra se skvrnami, je to důkaz, že byla dlouhou dobu v mrazáku!

Recept na dušená kuřecí játra na smetaně najdete na druhé stránce