Přestože je příprava huspeniny celkem jednoduchá záležitost, vyžaduje si určitou dávku trpělivosti.

Chcete-li, aby vám aspik dobře ztuhl a byl vynikající, budete si muset vybrat správné maso, vypočítat ideální podíl masa a vody a znát ještě pár triků. Přečtěte si, co jsme si pro vás připravili.

Tajemství chutné huspeniny

Nejlepší huspenina se získává z různých druhů masa. Uvařte si vývar z hovězích nebo vepřových nohou, uší a ocasů.

Při přípravě drůbeže postačí nohy a křídla. Maso nemusí být příliš tučné.

Maso na huspeninu by mělo být nejlépe čerstvé. Pokud použijete zmrazené, rozmrazte jej a ponořte do studené vody na jednu hodinu.

Maso se připravuje ve velkém hrnci za neustálého odstraňování pěny. Voda by měla zcela zakrýt celé maso.

Maso do huspeniny si můžete zpracovat následovně: rozeberete ho rukama, nakrájíte nožem nadrobno nebo si jej protlačíte v mlýnku na maso.

Aby byla tlačenka průhledná, nedolévejte do ní vodu a nepromíchávejte.

Huspeninu vařte 5,5 – 10 hodin na mírném ohni. V případě, že je maso mladé a čerstvé, budete potřebovat mnohem méně času.

Huspeninu osolte až na konci vaření. Pokud to neuděláte včas, vývar neztvrdne tak jak má. Množství soli by mělo být větší než při běžném vaření vývaru.

Do vývaru přidejte mrkev a celer, které pak můžete využít na ozdobení. Zeleninu si můžete nařezat, aby byl pokrm ještě lákavější na pohled.

Pokud chcete, aby měl vývar hezkou zlatavou barvu, přidejte do něj cibuli, kterou předtím opláchnete vodou.

K tomu, aby měla huspenina přirozenou chuť, není nutné do ní přidávat různé směsi koření. Nejlepší je použít celý pepř, bobkový list (nezapomeňte ho přidat na konci vaření) a kopr.

Tuk z vývaru odstraňte pomocí papírové utěrky. Stáhněte ji na povrch a ihned odstraňte. Tento postup opakujte několikrát podle potřeby a pokaždé si vyměňte papírovou utěrku.

Pokud si připravíte huspeninu podle těchto pravidel, bude až neuvěřitelně chutná! Přejeme dobrou chuť.